Current Weather Gonbad-e Kāvūs
Current weather for the city of Gonbad-e Kāvūs. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 19°C |
