Current Weather Gonbad-e Kāvūs
Current weather for the city of Gonbad-e Kāvūs. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 33°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 16 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 21°C |
