- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Gol-e Zard
Current Weather Gol-e Zard
Current weather for the city of Gol-e Zard. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 21°C |
