- Weather
- United States of America
- Arizona
- Gold Canyon
Current Weather Gold Canyon
Current weather for the city of Gold Canyon. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 32°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 57 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 18°C |
