- Weather
- State of Israel
- Southern District
- Giv‘at Refed
Current Weather Giv‘at Refed
Current weather for the city of Giv‘at Refed. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid to 1. 4. (06:00)
14°C
feels like 14°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
