- Weather
- Republic of Iraq
- Sulaymaniyah
- Gird-ī Qūtah Sūrkā
Current Weather Gird-ī Qūtah Sūrkā
Current weather for the city of Gird-ī Qūtah Sūrkā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 8 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 25°C |
