- Weather
- United States of America
- Pennsylvania
- Gibraltar
Current Weather Gibraltar
Current weather for the city of Gibraltar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 16°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 86 % |
| cloud cover | 68 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 10°C |
