- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Ghūnḏī-ye Kirmānī
Current Weather Ghūnḏī-ye Kirmānī
Current weather for the city of Ghūnḏī-ye Kirmānī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 19°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 16°C |
