Current Weather Gerd-e Kūh
Current weather for the city of Gerd-e Kūh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 20°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 18°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 18°C |
