- Weather
- United States of America
- New York
- Georgetown
Current Weather Georgetown
Current weather for the city of Georgetown. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Watch
Valid to 2. 4. (08:00)
6°C
feels like 1°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 33 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 5°C |
