Current Weather Garāvand-e Bālā
Current weather for the city of Garāvand-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
33°C
feels like 37°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 6 % |
| cloud cover | 64 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 29°C |
