- Weather
- Republic of Bulgaria
- Vratsa
- Galatin
Current Weather Galatin
Current weather for the city of Galatin. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 1. 5. (00:00)
10°C
feels like 10°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
