- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Galah Bayd
Current Weather Galah Bayd
Current weather for the city of Galah Bayd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 44 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 13°C |
