- Weather
- Norway
- Troms og Finnmark
- Furøy
Current Weather Furøy
Current weather for the city of Furøy. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 4°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 81 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 5°C |
