- Weather
- Syrian Arab Republic
- Hama Governorate
- Furaytān
Current Weather Furaytān
Current weather for the city of Furaytān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 25°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 59 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 20°C |
