- Weather
- Republic of Maldives
- Shaviyani Atholhu
- Funadhoo
Current Weather Funadhoo
Current weather for the city of Funadhoo. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 47 % |
| dew point | 22°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 25°C |
| Average: | 28°C |
