- Weather
- Japan
- Shizuoka Prefecture
- Fuji-matsuno
Current Weather Fuji-matsuno
Current weather for the city of Fuji-matsuno. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 16°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 19°C |
