Current Weather Fresno de Torote
Current weather for the city of Fresno de Torote. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 29. 5. (14:00) to 29. 5. (20:00)
33°C
feels like 36°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 18°C |
