- Weather
- Germany
- Free State of Thuringia
- Frauenprießnitz
Current Weather Frauenprießnitz
Current weather for the city of Frauenprießnitz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1030 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 11°C |
