- Weather
- United States of America
- Alaska
- Fort Greely
Current Weather Fort Greely
Current weather for the city of Fort Greely. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 21. 5. (13:00) to 22. 5. (07:00)
11°C
feels like 10°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 10°C |
