- Weather
- United States of America
- Maryland
- Fort George G Mead Junction
Current Weather Fort George G Mead Junction
Current weather for the city of Fort George G Mead Junction. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 16 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 21°C |
