- Weather
- Portuguese Republic
- Braga
- Fornelos
Current Weather Fornelos
Current weather for the city of Fornelos. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 28. 4. (13:00) to 28. 4. (22:00)
Rain
Valid from 27. 4. (13:00) to 27. 4. (19:00)
14°C
feels like 14°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 94 % |
| cloud cover | 48 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 14°C |
