- Weather
- Iran
- Semnan Province
- Forāt
Current Weather Forāt
Current weather for the city of Forāt. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 68 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 13°C |
