- Weather
- Greece
- East Macedonia and Thrace
- Fillýra
Current Weather Fillýra
Current weather for the city of Fillýra. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid from 2. 4. (03:00) to 2. 4. (21:00)
Severe Thunderstorms
Valid from 2. 4. (03:00) to 2. 4. (21:00)
9°C
feels like 5°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 53 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 92 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
