- Weather
- Greece
- Central Macedonia
- Faia Petra
Current Weather Faia Petra
Current weather for the city of Faia Petra. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid to 14. 5. (01:00)
20°C
feels like 20°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 20°C |
