- Weather
- Republic of Iraq
- Baghdad
- Fāḑil Salīm
Current Weather Fāḑil Salīm
Current weather for the city of Fāḑil Salīm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
38°C
feels like 43°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 17°C |
| Average: | 30°C |
