- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- Eumsanmal
Current Weather Eumsanmal
Current weather for the city of Eumsanmal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 10°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 69 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 10°C |
