Current Weather Eshgaft-e Kamar Derāz
Current weather for the city of Eshgaft-e Kamar Derāz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 22°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 27°C |
