- Weather
- Principality of Andorra
- Escaldes-Engordany
- Escaldes-Engordany
Current Weather Escaldes-Engordany
Current weather for the city of Escaldes-Engordany. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid to 30. 4. (22:00)
Rain
Valid to 30. 4. (22:00)
16°C
feels like 14°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 10°C |
