- Weather
- United States of America
- Missouri
- Ellsinore
Current Weather Ellsinore
Current weather for the city of Ellsinore. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 17°C |
