Current Weather El Calderón
Current weather for the city of El Calderón. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 64 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 21°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 31°C |
