Current Weather Efon-Alaaye
Current weather for the city of Efon-Alaaye. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
32°C
feels like 34°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 21°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 25°C |
