- Weather
- Germany
- North Rhine-Westphalia
- Düsseldorf-Pempelfort
Current Weather Düsseldorf-Pempelfort
Current weather for the city of Düsseldorf-Pempelfort. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 34°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1025 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
