Current Weather Drăgăneşti
Current weather for the city of Drăgăneşti. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Snowfall
Valid to 4. 4. (18:00)
Wind gusts
Valid to 2. 4. (20:00)
15°C
feels like 16°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 53 % |
| cloud cover | 66 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
