Current Weather Dowlū-ye Bālā
Current weather for the city of Dowlū-ye Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 26°C |
