- Weather
- Republic of Senegal
- Dakar
- Dougar-Ouest
Current Weather Dougar-Ouest
Current weather for the city of Dougar-Ouest. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 81 % |
| cloud cover | 62 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 19°C |
| Average: | 23°C |
