- Weather
- Republic of Tajikistan
- Khatlon
- Dorobí
Current Weather Dorobí
Current weather for the city of Dorobí. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 95 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 16°C |
