- Weather
- Serbia
- Central Serbia
- Donji Junčevići
Current Weather Donji Junčevići
Current weather for the city of Donji Junčevići. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 26. 5. (00:00) to 27. 5. (00:00)
19°C
feels like 19°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 29 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 14°C |
