- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Paktika
- Ḏōng Zênah Ghar
Current Weather Ḏōng Zênah Ghar
Current weather for the city of Ḏōng Zênah Ghar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 21°C |
