Current Weather Dom Rūd-e ‘Olyā
Current weather for the city of Dom Rūd-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 11 % |
| cloud cover | 45 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 24°C |
