- Weather
- Poland
- Lesser Poland
- Dolny Łęg
Current Weather Dolny Łęg
Current weather for the city of Dolny Łęg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
