- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Dōgh-Ghalaţ
Current Weather Dōgh-Ghalaţ
Current weather for the city of Dōgh-Ghalaţ. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
