- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Dīzaj-e Talkhāj
Current Weather Dīzaj-e Talkhāj
Current weather for the city of Dīzaj-e Talkhāj. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 25°C |
