- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Dīzaj-e Dowl
Current Weather Dīzaj-e Dowl
Current weather for the city of Dīzaj-e Dowl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 20°C |
