- Weather
- Bangladesh
- Rangpur Division
- Dighaltāri
Current Weather Dighaltāri
Current weather for the city of Dighaltāri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 43 % |
| dew point | 23°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 28°C |
