- Weather
- United States of America
- California
- Derby Acres
Current Weather Derby Acres
Current weather for the city of Derby Acres. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid to 12. 5. (20:00)
29°C
feels like 31°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 20°C |
