- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Dehgak-e Khāwush
Current Weather Dehgak-e Khāwush
Current weather for the city of Dehgak-e Khāwush. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 9°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 12°C |
