- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Deh-e Shādī
Current Weather Deh-e Shādī
Current weather for the city of Deh-e Shādī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
36°C
feels like 39°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 18°C |
| Average: | 31°C |
