- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Deh-e Pūdah
Current Weather Deh-e Pūdah
Current weather for the city of Deh-e Pūdah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 23°C |
