- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Deh-e Now
Current Weather Deh-e Now
Current weather for the city of Deh-e Now. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 14 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 15°C |
